KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14087019
nr 1408 7019
Ingegerd Beskow
(1887-1978), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben, Signerad. Olja på duk, 33x25, yttermått inklusive ram: 46x33 cm
Ingegerd Beskow, född 1887, död 1978, svensk målare.
måndag 19 juli 2021
kl 19:23:15